Đăng bởi Để lại phản hồi

Sondaże wyborcze wybory prezydenckie w Polsce Aktualne dane

Zaufanie do Bidena jest odpowiednio wysokie, jeśli chodzi o tę kwestię. “The New York Times” zidentyfikował kilka czynników, które mogą zadecydować o tym, gdzie niezdecydowani wyborcy oddadzą swoje głosy. Gospodarka i rosnące koszty życia są najważniejszymi kwestiami dla jednej czwartej wyborców. Ponad połowa uważa, że sytuacja gospodarcza jest “zła” — prawie tyle samo, co we wcześniejszym sondażu z listopada, mimo że od tego czasu inflacja spadła, a rynek finansowy się ożywił.

Kto za Andrzeja Dudę? Bardzo wyrównana walka w nowym sondażu prezydenckim

Na giełdzie potencjalnych kandydatów na prezydenta pojawiają się kolejne nowe nazwiska. Polacy wybiorą nowego prezydenta w 2025 r. W badaniu zapytano respondentów, na kogo by zagłosowali, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę. Wówczas udział w nich zadeklarowało 68,4 proc. Tylko niewielka część, bo 0,4 proc. Ankietowanych, nie była pewna, czy wzięłaby udział w wyborach.

Raport o fundacjach rodzinnych w Polsce. Zaskakuje nie tylko ich liczba

Badanych deklaruje zaufanie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (wzrost o 1 pkt proc.). Liczba kierowców jeżdżących taksówkami drastycznie maleje. Masowo porzucają zawód i zawieszają działalność.

Tarcza Wschód. Premier mówi o tym, jak ma wyglądać obrona wschodniej granicy

Pytanie, czy ktoś z tego wyścigu się nie wycofa, bo przechodzenie elektoratu w takim przypadku będzie bardzo ciekawe i trudne do przewidzenia. Teraz mamy dwóch kandydatów sporu ogólnopolskiego, czyli Łukasza Kmitę i Aleksandra Miszalskiego, dwóch sporu krakowskiego, czyli Andrzeja Kuliga i Łukasza Gibałę. Trzech pierwszych czerpie w dużej mierze z elektoratów zastanych — partii lub ustępującego prezydenta.

Tusk, Duda i Hołownia liderami rankingu zaufania dla polityków

Oby nikt tego nie zepsuł. Rusza rządowa komisja ds. – Będzie badać to, czego poprzednicy badać nie chcieli – zapowiedział premier Donald Tusk. Kandydatem z najniższym poparciem jest Robert Biedroń. Były prezes Wiosny, a od października 2021 roku współprzewodniczący Nowej Lewicy zyskuje głosy 4,5 proc.

To trzy razy więcej niż jego poprzedniczka – Beata Szydło, która zdobyła 12 proc. Tyle samo deklaracji zaufania uzyskała także uwzględniona po raz pierwszy w listopadowym Hiszpański rynek nieruchomości, który wpłynie sondażu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Mimo stosunkowo niedługiego stażu ministerialnego Anna Moskwa jest osobą dość dobrze znaną. Rozpoznaje ją 62 proc.

Poparcia, Kukiz’15 i Porozumienie, na które chciałoby głosować po 1 proc. Jak pisze dziennik, może to być dla niego dobra wiadomość. Wynik jest wyższy od tego, jaki uzyskała jego formacja, która w badaniach notuje ledwie 1 proc.

Ufa Trumpowi w kwestiach gospodarczych. Z badania wynika, że Gibała ma największe poparcie (ponad 34 proc.) wśród najmłodszych wyborców, czyli w grupie wiekowej 18-39. W badaniu zadano także pytania o to, co wojna w Ukrainie oznacza dla polskiej polityki wewnętrznej.

Co dziesiąty pytany, 10,6 proc., wskazuje, że oddałoby głos na “kogoś innego”, a 2,7 proc. Nie potrafi udzielić odpowiedzi na pytanie. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, JFD Brokers-przegląd i informacje JFD brokerzy wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. (RASP) jest zabronione. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe.

Ankietowanych uważa, że uchodźcy powinni być jak najszybciej przemieszczani z Polski do innych krajów UE. Respondentów wybrało odpowiedź “trudno powiedzieć”. Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie mogą odbyć się w 2025 r. Jeśli chodzi o kandydata ze Zjednoczonej Prawicy, obecny premier Mateusz Morawiecki ma największe szanse na objęcie urzędu prezydenta. Wskazało na niego aż 33 proc.

  1. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez “The New York Times” i “Philadelphia Inquirer” wraz z Siena College.
  2. Ankietowanych chciałoby zagłosować na inne nazwiska.
  3. Demokrata znajduje się także pod presją z powodu wojny w Strefie Gazy, którą Izrael odpowiedział na masakrę Hamasu 7 października ub.r.
  4. W sondażu zapytano także, czy Polska powinna wprowadzać sankcje na Rosję, aby pomóc Ukrainie, mimo że spowoduje to w naszym kraju podwyżki cen.
  5. Drugi na podium jest obecny szef rządu.

Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez “The New York Times” i “Philadelphia Inquirer” wraz z Siena College. Według sondażu Trump ma obecnie większość w pięciu z sześciu stanów. W badaniu wzięło udział 4097 zarejestrowanych wyborców. Z badania wynika także, że według 53 proc. Respondentów uchodźcy wojenni z Ukrainy powinni zostać w Polsce tak długo, jak to konieczne. Badanych powinni być przyjęci czasowo w Polsce, ale potem przemieszczeni do innych krajów.

Respondentów (spadek o 2 pkt proc.). Zaznaczył, że również premier Donald Tusk wielokrotnie wskazywał na tego polityka jako przyszłego kandydata PO w wyborach prezydenckich. Zaznaczył, że będzie to decyzja władz Platformy. Według gazety wynik byłby podobny. Kennedy zdobyłby średnio 10 proc.

Nie ma jednego faworyta do fotela, z którego po ponad 20 latach prezydentury ustępuje Jacek Majchrowski. A już na pewno nie jest Gamers Unite, Place Real Money Bets and Win Big to nikt z głównych partii politycznych. “Newsweek” jako pierwszy prezentuje wyniki badań sondażowych ze stolicy Małopolski.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *